Ryzen 3000 Serisi Satışa Çıkıyor!
Aralık 26, 2018
atakde
Paylaş

Son yılların en büyük yükselişini yaşayan AMD firması yeniliklere doymuyor. Zen mimarisine sahip Ryzen işlemcilerin çıkışıyla beraber resmen yükseliş devrine giren AMD firması bu seferde 3000 serisini satışa sürmeye hazırlanıyor. Üstelik bu seri, eski APU işlemcilerin de yerini alacak bir seri konumunda.

Zen Mimarili İşlemciler Çok Başarılı Oldu!

Zen mimarili işlemcilerin çıkışıyla beraber piyasaya sürülen Ryzen işlemciler ve daha sonrasında sürülen 2. nesil ryzen işlemciler piyasada oldukça tutuldu. Öyleki son 20-30 senenin en büyük başarısını AMD firmasına sağladı. Özellikle Ryzen 2000 serisinde bulunan grafik çekirdeklerle birlikte (APU), rakibi Intel’e büyük bir üstünlük kurmuştu. Bu üstünlüğün en büyük kaynağıysa fiyat/performans olarak gösterilmişti.

 Ryzen 3000 Serisi CES 2019’da Tanıtılacak!

Söylemlere göre yeni nesil ryzen 3000 serisi CES 2019 fuarında tanıtılacak ve tanıtımının ardından hemen piyasaya sürülecek. Düşük güç tüketimi ve yüksek performans sunacak olan yeni nesil APU işlemciler DDR4 RAM’ler ile çalışacak. 12nm mimariye sahip olacak olan işlemciler ZEN+ tasarımını kullanacak.

8 Ocak 2019 tarihinde başlayacak olan CES 2019’u merakla bekliyor ve takip ediyoruz. Haberlerin devamı için sitemizi takipte kalın!