Online Video Oluşturma Aracı: RenderForest İncelemesi
Eylül 28, 2018
atakde
Paylaş

 

Sıfır Bilgiyle Profesyonel Videolar Hazırlayabileceğiniz Online Video Oluşturma Aracı: RenderForest İncelemesi

İnternet ortamında yaptığımız işlerin tanıtımı için bazen videolara ihtiyaç duyuyoruz. Eğer benim gibi video konusunda bilginiz kısıtlıysa ya da ayda binlerce video hazırlayan bir profesyonelseniz, kısacası video hazırlamakla ilgileniyorsanız bu yazımızda size mutlaka yardımcı olabilecek bir online tool incelemesi yapacağız: RenderForest.

Öncelikle benim gibi video konusunda bilgisi kısıtlı olup profesyonel bir videoya ihtiyaç duyanlardan başlayalım. RenderForest’in sunduğu hazır şablonlar sayesinde hazırlamak istediğiniz videonun amacı ne olursa olsun, istediğiniz videoyu birkaç dakika içinde hazırlayabiliyorsunuz.

Tanıtım videoları, intro ve logolarınızın videoları, slayt gösterileri ya da sunumlarınızı size sunulan binlerce özgün şablon üzerinde ufak değişiklikler yaparak kısa sürede oluşturabilirsiniz.

1ada

Sayısı 115.000’i Aşan Video Kitaplığı Sayesinde Daha Profesyonel Filmler Yapma İmkanı

Eğer zaten bir profesyonelseniz, RenderForest’in 115.000’i aşan stok videosu sayesinde videolarınızı yeni ve eşsiz görüntülerle süsleyebilirsiniz. Ayrıca Renderforest yüksek miktarda videoya ihtiyacı olan şirketler için özel bir paket sunuyor. Bu paket sayesinde siteden aylık 150 tane HD1080 video elde edebiliyor, 250 GB’a kadar size ayrılan depolama alanını kullanabiliyor, videolarınızda kullanmak üzere 100’den fazla ticari müzik dosyasına ulaşabiliyor, HD ve web kalitesinde filigransız videolar elde edebiliyor, aracı lisansı alabiliyor ve belki de en önemlisi, site ile API entegrasyonu sağlayabiliyorsunuz.

2ada

RenderForest Ücretleri

RenderForest’te beş farklı plan var:

1) Ücretsiz olan ilk paket sayesinde 3 dakikaya kadar sınırsız 360p video hazırlayabiliyorsunuz. Ayrıca 500 MB depolama ve sınırlı sayıda müzik hakkına sahipsiniz. Bu pakette oluşturduğunuz videolara markanın filigranının eklendiğini de hatırlatalım.

2) Amatör paketini aylık 15 dolara satın alabilirsiniz. Bu paket siteden HD720 kalitesinde aylık 10 adet video sağlamanıza imkan veriyor. 20 GB depolama, 30’dan fazla ticari müzik kaydına ulaşma ve videolardaki filigranı kaldırma haklarınız da paket dahilinde bulunuyor.

3) Pro paket, RenderForest’te en çok tercih edilen paket olarak göze çarpıyor. Sürekli video oluşturan bir Youtuber ya da işletme iseniz, Pro paketi aylık 29 dolar karşılığında satın alabilirsiniz. Paket dahilindeki haklarınız şöyle: 30 adet HD720 video, 40 GB depolama, 50’den fazla ticari müzik kaydına erişim ve markanın filigranını videolarınızdan kaldırma.

4) İsminden de anlaşılabileceği gibi Business isimli bu plan çokça video oluşturanlar için. Aylık 49 dolara satılan bu pakette haklarınız şöyle: 50 adet HD1080 video, 80 GB depolama, 80’den fazla ticari müzik kaydı, filigransız videolar ve aracı lisansı.

5) Enterprise paketi, aylık yüksek miktarlı video kayıtları için oluşturulmuş. 149 dolarlık bu paket ile HD1080 kalitesinde 150 video hakkınız var. 250 GB depolama, 100’den fazla ticari müzik, filigransız videolar, aracı lisansı ve API entegrasyonu yine haklarınız arasında.

Paketlerden Birisine Hemen Kayıt Ol

 

Tek Bir Videoya İhtiyacınız Varsa Dışa Aktarım Başı Ödeme Yapabilirsiniz

Tıpkı benim gibi sadece tek bir videoya ihtiyacınız varsa dışa aktarım başı ödeme seçeneği sayesinde sadece hazırladığınız videoyu satın alabilirsiniz. Ben öyle yaptım ve aylık abone olmadan sadece tek bir video satın almış oldum. Bu seçenekte de dört paket bizi karşılıyor. Ücretsiz olan ilk paket, videonuzu filigranlı indirme ya da internette paylaşma paketi. İkinci paket, 10 dolar karşılığı videonuzu 360p kalitesinde filigransız olarak edinmenizi sağlıyor. Üçüncü paketi 20 dolar karşılığında satın alırsanız, HD720p kalitesinde, filigransız videonuz hazır oluyor. Son paket ise 30 dolara videonuzu HD1080p kalitesinde satın almanızı sağlıyor.

Binlerce Hazır Şablon Seçeneği ve Basit Kullanıcı Arayüzü

Binlerce özel şablon arasından sizin için bir şablon seçtim ve sitenin basit kullanıcı arayüzünü göstermek için örnek bir video yaptım.

3ada

 

Seçtiğim şablon açıklayıcı videolar oluşturmak için üretilmiş bir şablonlardan bir tanesi olan “product promotion” yani ürün tanıtım şablonu. Hazır hikayeyi kullan diyerek devam ediyorum:

3.5

Gördüğünüz gibi, beş aşamadan oluşan, son derece basit bir kullanıcı paneli karşımıza çıkıyor. Bu paneli kullanarak hayal ettiğiniz videoları oluşturabilirsiniz:

4ada

 

Türkçe Dil Desteği, Hızlı Online Destek ve Güçlü Referanslar

RenderForest’in Türkçe desteği sayesinde İngilizce bilmeyen kullanıcılar da videolarını kolaylıkla hazırlayabiliyor. Siteye com/tr uzantısıyla erişirseniz sitenin Türkçe olduğunu göreceksiniz.

En gelişmiş video hazırlama toolları arasında yer alan RenderForest’in birbirinden güçlü referans kullanıcıları var. Bu referanslar arasında BBC, Cambridge Üniversitesi, Booking, Vodafone gibi devler yer alıyor. Özellikle BBC gibi bolca video yayın yapan bir kuruluşun RenderForest’ten destek alması gerçekten önemli.

Son olarak sizlere ilk RenderForest tecrübemde iletişim kurduğum yardım merkezinden bahsetmek istiyorum. RenderForest Yardım Merkezi’ne site üzerinden bir mail gönderdim ve tam beş dakika sonra yanıt aldım. Bu hıza hayran kalmakla birlikte sorunum çözülmemişti. İkinci, üçüncü ve dördüncü mesajlarıma da ortalama birkaç dakika içinde yanıt alınca RenderForest’in hızlı ve pratik yanıtlarla dönüş yapan destek ekibinden bu yazıda size bahsetmek istedim. İnternet ortamında yapılan sanal ürün ya da hizmet alımlarında firmaların destek ekiplerinin kalitesini en az benim kadar sorguluyorsunuzdur diye tahmin ediyorum. Sonuçta kimse sorusuna beş gün sonra cevap almak istemez. RenderForest destek konusunda en iyilerden bir tanesi diyebilirim.