Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Amaçları

blue-15506_640
blue-15506_640

Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Amaçları

Son zamanlarda yiyecek ve içecek ürünlerde zirai tarım ilaçlarının kullanım oranları bir hayli artmıştır bu nedenle insanlarda farklı rahatsızlıklar baş göstermeye başlamıştır. Tam bu noktada üretilen ve pek çok hastalığa deva olan Hindistan cevizi yağının sayılamayacak kadar çok faydası vardır.  Hindistan cevizi yağı başta cilt problemleri olmak üzere farklı hastalıkların tedavisinde kullanılır. Hindistan cevizi yağı kullanım amaçlarına bakacak olursak;

Hindistan Cevizi Yağının Cilt Üzerinde Kullanım Amaçları

Cilt tazelemede kullanılır;  kuru ve karma ciltler için yumuşatma özelliği ve nemlendirme özelliği mevcuttur.  Hindistan cevizi yağını cildinize uygulamanda önce doğal sabunlarla cildinizi makyaj ve kirden arındırmanız önerilir. Akabinde bir pamuk yardımı ile cildinize yağı uygulayabilirsiniz.

El ve ayaklarda kullanımı; ellerde soğuk ve aşırı güneşli havaların tahribatını gidermek için günde iki kez kullanmanız önerilir. Ayak bakımında ise yatmadan önce ayaklarınıza bir miktar Hint yağı sürüp pamuklu çorap giyerek yatmanız tavsiye edilir.  Bu uygulama sonrasında ayaklarınız daha bakımlı ve daha yumuşak görünecektir.

Güneş ve hamilelik lekeleri için Hint yağı; güneş ve hamilelik hatta yaşlılık lekeleri için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Yüzünüze uyguladıktan sonra dışarı çıkmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Saç Bakımında Kullanımı; eğer saçlarınızın cansız yapısından şikayet ediyorsanız banyo sonrası saç uçlarınıza bir miktar Hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz.

Sivilce ve akneler için Hindistan cevizi yağı; gerek ergenlik sivilcelerinde gerekse akne gibi cilt sorunlarında bu yağı kullanabilirsiniz.  Günde bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Tırnak Bakımında Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Amaçları

Tırnak bakımında ve tırnak hastalıklarında Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz.

Mantar tedavisinde kullanımı; eğer ayak parmak aralarınızda ve topuklarınızda mantar enfeksiyonu varsa Hindistan cevizi yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yağın içinde bulunan anti septik serumlar enfeksiyonun yayılmasını önler.

TAVSİYE :  Ön Muhasebe Programları Ticari İşlerinizi Kolaylaştırır!

Manikür ve pedikür sırasında kullanımı; manikür ve pedikür sırasında tırnaklarınız yumuşatmak için kullanabilirsiniz. Yine tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız bu yağları düzenli olarak tırnaklarınıza uygulamanızda fayda vardır.

Tırnak kırılmalarında Hindistan cevizi yağı kullanımı; tırnaklarınız sürekli kırılıyorsa gün içinde iki defa  tırnaklarınıza yağı sürmeniz tavsiye edilir.

Hindistan cevizi yağı ve diğer şifalı yağlar için sitemizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Site Adresi: https://www.tazemiz.com/

Avatar
atakde hakkında 113 makale
Türkçe içerik üreten ilk işlemci karşılaştırma sitesi olan cpukarsilastir.com sitesinin geliştiricisiyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*