Hangi işlemciyi almalıyım?

amdintelnvdia

Hangi işlemciyi almalıyım?

intelmiamdmihangisi

İşlemci seçiminizde bilgisayarın kullanım amacı çok önemlidir. Günlük sade kullanım için çok yüksek standartlara sahip sistemlere ihtiyaç yoktur hatta gerekte yoktur çünkü bu yüksek standart da çalışan sistemler sizi ekstra güç tüketiminden dolayı maddi olarak da etkiler.

Bilgisayar kullanımınız oyun sistemi üzerine olacak ise daha yüksek grafik performans ve akıcılık istiyor iseniz Intel mimarisinden işlemci tercih etmelisiniz. Fakat bu seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir konu Intel mimarisinde işlemci serileri arasında yükseltmeye gitmeyi planladığınızda karşınıza yeni işlemcinizin mevcut ana kartınız ile uyumlu olmaması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz bu yüzden ileriye dönük planlama yaparak bu seçimi yapmanız size maddi tasarruf sağlayacaktır. Amd sistemler oyun performansı konusunda size beklediğinizi tam anlamıyla vermeyebilir. Fakat Amd sistemi de size özellikle yeni nesin mimarisi ile daha güçlü bir profesyonel kullanım imkânı sağlamakta.

İşlemci seçiminde önemli olan en üst düzey ihtiyaçların en uygun fiyatlar ile karşılanmasıdır. Bu yüzden ihtiyaçlar doğru belirlenmeli ve bu doğrultuda istenilen özelliklerdeki işlemciler seçilmelidir.

TAVSİYE :  Ryzen 1500x vs Ryzen 1600
Avatar
atakde hakkında 113 makale
Türkçe içerik üreten ilk işlemci karşılaştırma sitesi olan cpukarsilastir.com sitesinin geliştiricisiyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*