En İyi İşlemci Soğutucu 2018

eniyiislemcisoğutucu

Bu yazımda 2018 yılı Temmuz ayı itibari ile en iyi işlemci soğutucularını tanıtacağım. Tamemen kişisel görüşlerim çerçevesinde yazdığım bu yazıda sadece bakır soğutucular yer alıcak. 2018 en iyi sıvı soğutucularla ilgili başka bir makale yazmayı düşünüyorum.

Neden İyi Soğutma ?

Teknolojik cihazların hepsi iyi soğutma ihtiyacı duyar. Sıcaklık ne kadar yükselirse, makineniz o kadar hızlı yıpranmaya başlar. Bunun yanı sıra bilgisayarınızda donmalar meydana gelebilir. Ani FPS düşüşleri ve kasmalar yaşayabilirsiniz. Bunun için iyi bir soğutma sistemine ihtiyacınız var. İşlemcinin yanında gelen stok soğutucular her zaman sizin istediğiniz veya beklediğiniz performansta çalışmayabilir. Bunun yanında çok sesli çalışıyor olabilir. Bu çerçevede iyi bir soğutma sistemine ihtiyacınız var. Bunun için en iyi işlemci soğutucusunu seçmelisiniz.

2018 Yılında En İyi İşlemci Soğutucu Nedir?

MSI Core Frozr L Oyuncu İşlemci Soğutucusu:

coreL

MSI firmasının ürettiği ve genel olarak tasarımı sebebiyle oyuncuların tercih ettiği başarılı bir üründür. Daha önceden ödül almış olan MSI TORX yapısına sahiptir. Çift fan desteği ve kaliteli termal macun ile birlikte gelen Cofe Rrozr L, işlemcinizin istediğiniz sıcaklıklara düşmesini sağlayacaktır. Ürün 24 ay garanti kapsamındadır. 1150 Pin, 1151 Pin, 1155 Pin, 1156 Pin, 2011 Pin anakartlar ile kullanılabiliyor.

Cooler Master Hyper T4 İşlemci Soğutucusu:

Cooler Master firmasının ürettiği orta fiyatlı başarılı bir soğutucudur. 40:000 saat fan ömrü bulunan Hyper T4, 6mm ısı borularına sahip. Intel LGA 2011/1366/1156/1155/775 ve AMD FM1/AM3+/AM3/AM2 anakartları ile kullanabilirsiniz. AMD Ryzen serisi anakartlar içinde uygundur.

TAVSİYE :  2019 Yılı İşlemci Sıralaması

Dark Freezer X94RD İşlemci Soğutucusu:

darkfreezer

38 kat alüminyum kanat içeren X94RD, 4 kat ısı borusu içeriyor. 12 Adet kırmızı led fan barındıran X94RD, tasarım ve şıklık anlamında da gayet başarılı. Yeni nesil Intel ve AMD firmalarının bütün işlemcilerine uygun. Yanında Dark termal macun hediyesi ile birlikte geliyor.

 

 

 

 

 

Avatar
atakde hakkında 113 makale
Türkçe içerik üreten ilk işlemci karşılaştırma sitesi olan cpukarsilastir.com sitesinin geliştiricisiyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*