En iyi 10 Android İşlemci

androidislemci

Bu yazımızda Android işletim sistemi kullanan telefonlardaki en iyi 10 android işlemci‘den bahsedeceğim. Bu değerlendirmeyi işlemci isimleri üzerinden değil fakat telefon isimleri üzerinden yapacağım.

İşlemci Nedir?

Bilgisayar, laptop, tablet ve telefon gibi cihazların temel işlemlerini yapmasını sağlayan parçaya işlemci denir. Program, uygulama ve oyunların çalıştırılması buna örnek olarak gösterilebilir. Lakin tek örnek de bu değildir ve bu cihazlardan yapılan işlemlerin temelinde bu parça bulunur. CPU olarak da gösterilen bu parçalar için telefon yada bilgisayarın çekirdekleri denilebilir.

Android Nedir?

Android, Google firması tarafından geliştirilen açık kaynak bir işletim sistemidir. Piyasada büyük çoğunluğa sahip olan bu işletim sistemi, Samsung, Asus, Vestel gibi birçok marka tarafından kullanılmaktadır. Android işletim sisteminin en büyük rakibi ise IOS’dur.

En İyi 10 Android İşlemci Nedir?

AnTuTu sitesinin kullanıcıların verilerini baz alarak hazırladığı puan tablosunu aşşağıda paylaşacağım. Puan tablosunda birçok veri bulunurken biz işlemci performanslarını baz aldık. Listenin başında en iyi android işlemci Sony Xperia XZ2 Compact telefonunda kullanılıyor. Arkasından Google imzalı Mi 8 geliyor. 3. sırada ise OnePlus 6 bulunuyor. Listenin devamını inceleyip yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

eniyiandroidislemci

TAVSİYE :  Qualcomm İşlemcisi
Avatar
atakde hakkında 113 makale
Türkçe içerik üreten ilk işlemci karşılaştırma sitesi olan cpukarsilastir.com sitesinin geliştiricisiyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*