Android ve PC Için Test Uygulamaları
Eylül 10, 2018
atakde
Paylaş

Bugünkü yazımızda sizlere alanında en iyi olan 2 adet test uygulamasını tanıtıyoruz.

AnTuTu – Android Telefon ve Tablet Için Test Uygulaması

AnTuTu, Android mobil cihazların çalışma performansını test etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. AnTuTu Benchmark ile cihazınızın test sonuçlarını UX, GPU, RAM, CPU ve daha fazlası dahil olmak üzere bir cihazın tüm donanımlarını test eder. Android telefon ve tablet cihazlar için en iyi test programı.

Basit bir kullanıma sahip olan uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra “Başlat” butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. Antutu test sonunda uygulamanın cihazınıza verdiği puanları detaylı bir şekilde görebilirsiniz. 1 numara olan benchmark uygulaması önde gelen teknoloji şirketleri ve donanım inceleme siteleri tarafından bir endüstri standardı olarak kullanılmaktadır.

Cpu-Z – Bilgisayar durumu hakkında bilgi programı

CPU-Z bilgisayarınızın donanımına ilişkin detaylı bilgiyi gösteren ücretsiz bir araçtır. Tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu yararlu uygulama ile birlikte, bilgisayarınızın işlemci, anakart, bellek, ekran kartı ve bios hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Cihazınızın modeli, ekran çözünürlüğü ve RAM hafızası hakkında her şeyi öğrenin. İşlemcinize ait bilgiler, anakart ve bios bilgileri, Ram bellekler ve gecikmeleri ile DirectX versiyonunuz hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.

Windows için harika bir donanım bilgi aracıdır. Ayrıca Android telefon ve tablet cihazlarda da kullanabileceğiniz uygulama ile birlikte Telefonunuza ait tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.