AMD A-Serisi A10-7870K APU İncelemesi

7890k
7870k

AMD A10-7870K artık ucuz fiatlara güzel oyun bilgisayarları toplamanıza imkan sağlıyor. Üstelik İşlemci ile beraber gelen grafik özelliği, yüksek performansta ve ekran kartsız oyun oynamanıza imkan sağlıyor. Yazımızda A10-7870K APU ‘nun özelliklerinden bahsedeceğiz.

 

Popüler ve güçlü AMD A-Serisi APU ailesinin en yeni üyesi, 12 işlem çekirdeğine kadar (4 CPU + 8 GPU) üstün performans ve çoklu görev imkanı sağlıyor. A10-7870K APU’nun yanıt verme süresi ve işlem gücü, Windows 10işletim sistemine sahip bilgisayarlarda sürükleyici bir kullanıcı deneyimi sağlar ve aynı zamanda bilgisayarlarını uygun fiyata ayrık grafik kartına ve daha hızlı işlemci gücüne yükseltmek isteyenler için de kolay bir yol sunmaktadır.

Performansı ve görsel doğruluğu artırmak için gelişmiş oyun teknolojilerine olanak sağlayan DirectX 12,Vulkan ve Mantle destekleyen A-Serisi işlemcisi ile bir AMD Radeon™ R7 veya R9 GPU ile eşleştirilerek DirectX 12’nin çoklu-adaptör ve çoklu-motor özelliklerini kullanılabiliyor.

·        AMD Radeon Graphics Core Next (GCN) Mimarisi, oyunların sınırlarını zorlamak üzere tasarlandı ve gelişmiş görsel bir deneyim için e-Spor oyuncularına daha yüksek çözünürlük ve olağanüstü görüntü kalitesi sunuyor.

·        Desteklenen oyunlarda daha fazla gerçeklik ve daha geniş görüş alanı sağlamak için güçlerini birleştiren AMD Quick Stream ile AMD Eyefinity gibi zenginleştirilen özellikleri deneyimleyin.

Günümüz Modern İş Yükleri için Devrim Niteliğinde Mimari

·        AMD A10-7870K APU, günümüzün modern iş yüklerine ilişkin olağanüstü performans için 12 işlem çekirdeği (4 CPU + 8 GPU) özelliğine sahip olup, 4.1 GHz CPU saat hızına ve 95W TDP’ye kadar performans gösteriyor. Rakip bir işlemciye oranla yüzde 5’e kadar daha hızlı sistem performansına sunabiliyor.

·        AMD A10-7870K APU ile Windows 10 keyfini deneyimleyin. Yeni işlemci, en güncel Windows 10 özelliklerini etkinleştiren olağanüstü bir deneyim sunmak üzere tasarlandı.

TAVSİYE :  GTX 1080 İle Uyumlu Çalışabilecek İşlemciler

·        Graphics Core Next (GCN) Mimarisi yalnızca DirectX 11 ve DirectX 12 ile oyun oynamanın sınırlarını zorlamak için değil, aynı zamanda genel bilgi işlem ve C++ AMP ve OpenCL™ 2.0 gibi GPU-odaklı programlamadilleri için özel olarak tasarlandı.

·        A10-7870K, tüketici ve ticari bilgisayarlarda yeni performans seviyeleri ve verimlilik için doğru görevleri uygun çekirdekler doğrultusunda hızlıca bölerek ve yönelterek CPU ve GPU’nun desteklenen uygulamalarda birlikte çalışmasına olanak sağlayan Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) özellikleri olan hUMA’yı (heterojen birleşik bellek erişimi) ve hQ’yu (heterojen kuyruklama) desteklemektedir.

Kolay Yükseltmeler

·        AMD A10-7870K APU, yeni işlemciye yükseltmeyi kolaylaştıran mevcut AMD soket FM2+ ana kart ekosistemi tarafından desteklenmektedir.

·        Ultra HD çözünürlükte oyun performansını sağlamak için en son PCI Express® 3.0 Grafik Kartlarını destekler.

Avatar
atakde hakkında 109 makale
Türkçe içerik üreten ilk işlemci karşılaştırma sitesi olan cpukarsilastir.com sitesinin geliştiricisiyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*