2019 Yılının En İyi İşlemcileri

intel9.nesil
intel9.nesil

Bu yazımızda Intel firmasının CES 2019 Fuarında gösterime sunduğu ve Intel’in 2019 senesinde en çok rağbet görmesini beklediğimiz işlemcileri inceleyeceğiz.

Bildiğiniz üzere 2017 yılının başından itibaren piyasada büyük yer edinen Ryzen serisi işlemciler, Intel’i rekabet etmeye davet etmişti. Intel bunun öncesine kadar oldukça rahat ve büyük bir pazar payına sahipken, Ryzen serisi işlemcilerin oldukça fazla sevilmesi Intel’i artık bir şeyler yapmaya zorladı.

2019 yılınında oldukça rekabet düzeyi agresif bir şekilde geçeceğini düşünen Intel adeta kabuklarını kırdı ve gerçekten bizlerin de saygısını kazanacak yeni işlemciler duyurdu.

9. Nesil Intel İşlemcilerde Grafik Çekirdeği Bulunmayacak!

Son çıkardığı 9. Nesil işlemcilerde grafik çekirdeği olayını tamamen kaldıran Intel firmasının, önümüzdeki aylarda duyuracağı diğer işlemcilerde de aynı prosedürü uygulaması bekleniyor. Kullanıcıların işlemcilerin üstünde grafik çekirdeği olup olmamasını rahatlıkla anlayabilmeleri için “F” harfini kullanan Intel Firması, sonunda bu harf bulunan işlemcilerde grafik çekirdeği bulunmadığını belirtiyor.

Intel9nesil
Intel 9.nesil
TAVSİYE :  Intel Pentium G5400 İncelemesi
Avatar
atakde hakkında 113 makale
Türkçe içerik üreten ilk işlemci karşılaştırma sitesi olan cpukarsilastir.com sitesinin geliştiricisiyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*