2018 Yılında En Çok Satan İşlemciler

eniyiislemci

İşte 2018 Yılının Liderleri:AMDmiİntelmi

Bilgisayarların en önemli parçalarından birisi olan işlemciler, gün geçtikçe daha da geliştirilmektedir. En çok satan işlemciler bundan dolayı her yıl değişmekte ve bu listeye farklı işlemciler eklenmektedir.

İşlemci Nedir?

Bilgisayar, laptop, tablet ve telefon gibi cihazların bir takım işlemleri yapmasını sağlayan parçalara işlemci denir. Program, uygulama ve oyunların çalıştırılması buna örnek olarak gösterilebilir. Lakin tek örnek de bu değildir ve bu cihazlardan yapılan işlemlerin temelinde bu parça bulunur. CPU olarak da gösterilen bu parçalar için bilgisayarların çekirdekleri denilebilir.

En Çok Satan İşlemciler

İşlemcilerin işlevlerinin ve çeşidinin de aynı derece çok fazla olması ortaya ilginç bir durumun çıkmasına neden olmaktadır. İşlemcilerin kullanma amaçlarına bağlı olarak farklı çeşitleri tercih edilebilir. Örneğin oyun için kullanılacak bilgisayarlarda farklı tercihler yapılırken, program kullanımı için başka işlemciler tercih edilmektedir.

2018 yılında en çok satan işlemciler Intel ve AMD markalardır. Uzun yıllardır zirveyi kimseye kaptırmayan bu iki marka, çok ciddi çalışmalar yaparak çıtayı sürekli arttırmaktadır. Bu çalışmalar, ortaya yeni ürünlerin çıkmasını sağlarken, en fazla satılanlar da yakın zamanda çıkan yeni ürünler olmaktadır.

2018 Yılında En Fazla Satan İşlemciler Hangileridir?

2018 yılının henüz ortalarında olunmasına karşın, bazı modeller şimdiden zirvedeki yerini sağlamlaştırdı. Yılsonunda söz konusu modellerin zirvede yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Intel tarafından çıkarılan i7 serisindeki işlemciler, sağlamış oldukları işlem gücü ile dikkatleri üzerlerine çekmiş ve buna bağlı olarak da en çok satan işlemciler arasına girmeyi başarmışlardır. Özellikle çok fazla işlemci gücü isteyen program ve oyunları rahatlıkla çalıştıran bu işlemcilerin farklı modelleri vardır. Yapılan çalışmaları halen sürdüren Intel yakın zamanda yeni modeller çıkarmaya hazırlanırken, bunların özelliklerinin neler olacağı şimdiden merak konusu.

TAVSİYE :  GTX 1060 ile Uyumlu Çalışabilecek İşlemciler
Avatar
atakde hakkında 113 makale
Türkçe içerik üreten ilk işlemci karşılaştırma sitesi olan cpukarsilastir.com sitesinin geliştiricisiyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*