2018 Hangi İşlemci Daha İyi?

AMDvsİntel

2018 Hangi İşlemci Daha İyi?

2018 yılı başlarında Intel işlemci mimarisinde 8.nesil mimariye geçti ve bu yeniliklerde birlikte önceki seriden daha yüksek performansa sahip işlemciler ortaya çıkmıştır.8.nesilde Intel i9 serisini ilk kez piyasaya sürmüş oldu. Bu işlemci sahip olduğu yüksek hız ve performansın yanında çok yüklü bir miktar fiyat etiketine de sahiptir.

İşlemci seçiminde kullanım amacı çok önemlidir. Oyun üzerine kurulan sistemlerde performans almak istiyorsanız Intel’in 8.nesilde ortaya çıkardığı i7 serisi işlemcileri tercih edebilirsiniz. Bu işlemciler farklı özellikleri ile size farklı fiyat seçeneklerinde ürün olanağı sağlamaktadır. Fakat seçtiğiniz üründe dikkat etmeniz gereken en önemli konu; istediğiniz özellikleri minimumun üzerinde size sağlayacak ürünlerdir. Intel’in 8.nesil i5 serisi işlemcileri size 7.nesil i7 işlemciye yakın bir performans sunabileceğinden seçilebilir.

Intel işlemcilerin yanı sıra Amd firmasının ortaya çıkardığı Ryzen serisi çoğu noktada Intel’i yakalamış hatta önüne geçmiştir. Bilgisayar kullanım amacınız daha profesyonelce bir amaç içeriyor ise Amd’nin R7 serisi ve R5 serisi işlemci modelleri seçim skalanızda mutlaka bulunmalıdır. Amd son yıllarda ortaya çıkardığı yenilikler ile daha düşük maliyetler ile yüksek performansa sahip bilgisayar sistemleri kurmanıza olanak sağlamıştır.

TAVSİYE :  2018 Yılının En İyi İşlemcileri
Avatar
atakde hakkında 113 makale
Türkçe içerik üreten ilk işlemci karşılaştırma sitesi olan cpukarsilastir.com sitesinin geliştiricisiyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*